Statybinė mediena namo statybai: kokią pasirinkti?

Statybinė mediena – bene populiariausia medžiaga bet kokiose statybose. Retai kada galima išsiversti be medinio karkaso, gegnių, bruselių ar grebėstų. Mediena statybose pradėta naudoti jau seniai – vos protėviams nusprendus nebegyventi urvuose. Statybinės medienos populiarumas nei kiek nesumažėjo, ko gero, dėl to, jog mediena – natūrali, atsinaujinanti medžiaga, kurią galima lengvai apdirbti norimu būdu. Be to, statybinė mediena yra ne tik tvirta, puikiai izoliuoja šilumą, bet ir nepriekaištingai sąveikauja su kitomis medžiagomis. Visgi, norint išsirinkti medieną namo statyboms gali būti nelengva, mat egzistuoja daugybė jos apdirbimo būdų, o, be to, skiriasi ir jos pritaikomumas.

Statybinė mediena karkasui ir stogui

Statybinė mediena, dar vadinama konstrukcine mediena, – tam tikrais būdais išpjauta mediena, kuri daugiausiai naudojama statybose. Statybinei medienai priskiriamos gegnės, grebėstai, bruseliai, murlotai ar paprastos viengubo ar dvigubo pjovimo lentos. Šie gaminiai gali būti skirtingų matmenų. Statybinė mediena gali būti tiek džiovinta, tiek nedžiovinta.    Patikimiausia konstrukcinė mediena gaminama iš spygliuočių. Medžiuose esantys sakai suteikia medienai patvarumo, lėtina puvimą. Be to, spygliuočių mediena yra nedidelio tankio ir lengvai apdirbama. Tiek pušies, tiek eglės, tiek maumedžio mediena apdirbama įvairiais būdais. Rinkdamiesi tinkamiausią konstrukcinę medieną, visų pirma, apgalvokite kuriai namo daliai jos reikės. Skirtingoms paskirtims statybinė mediena apdirbama šiek tiek kitaip. Be to, statybinė mediena gali būti papildomai apdirbama ar atrenkama, tam, kad jos kokybė ir ilgaamžiškumas taptų dar geresniais. Čia turėtume paminėti aukščiausios klasės kalibruotą graduotą medieną.

Kalibruota graduota statybinė mediena – stiprumo garantas. Nuo paprastos statybinės medienos ji skiriasi savo tvirtumu, kokybe ir ilgaamžiškumu. Kalibruota mediena – tai  itin tikslaus pjūvio konstrukcinė mediena, kurios matmenys išlaikomi nepakitę per visą projekto ilgį. Tam, kad būtų išvengta medienos deformacijų, ji specialiomis keturpusėmis staklėmis obliuojama tik išdžiovinta. Kalibruota mediena puikiai tiks ne tik namo, bet ir pavėsinės, sandėliuko, malkinės ar kitokiam statiniui, kuriam ypač svarbus tikslumas. Nors kalibruota mediena dažniausiai naudojama karkasams, ji tiks ir stogui, kai siekiama išgauti itin lygų paviršių. Kalibruota mediena papildomai gali būti rūšiuojama. Ne tik ypač tiksli, bet ir be galo tvirta mediena vadinama graduota mediena. Tai griežtai pagal Europos Sąjungos nustatytus tamprumo, tankio, atsparumo lenkimui, tempimui ir spaudimui kriterijus atrenkama dažniausiai kalibruota mediena, kuri užtikrina ne tik statinio stiprumą ir saugumą, bet ir ilgaamžiškumą. Kalibruota graduota statybinė mediena puikiai tiks stogo perdangoms ir kitoms vietoms, kur teks didelė apkrova. 

Statybinė mediena – natūralu ir ilgaamžiška

Rinktis medieną namo statyboms – puikus sprendimas. Medis – natūralus, atsinaujinantis resursas iš gamtos. Konstrukcijoms naudojama mediena yra ne tik tvirta, ilgaamžė, bet ir nekenkia aplinkai, o kartu ir žmogui. Visgi, renkantis konstrukcinę medieną specialistai pataria rinktis tik kokybiškus gaminius. Statybinės medienos kaina priklauso nuo daugelio faktorių: medžio, iš kurio pagaminta mediena rūšies, pjovimo, apdirbimo būdo, konstrukcinės medienos tankio, tvirtumo ir kitų savybių. Statybinė mediena internetu – puikus būdas greitai ir lengvai įsigyti norimos medienos jūsų namo ar kito pastato karkaso, perdangos, stogo statybai.

statybinė mediena,gegnės,karkaso mediena,mediena karkasui

Gaukite pasiūlymą!

Susisiekite su mumis užpildydami forma.